השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

ירושה על פי דין

האם ידוע לכם כיצד הרכוש שלכם יתחלק לאחר מותכם? אמנם לא נעים לחשוב על העיזבון ועל המוות, אבל דעו כי שום דבר אינו מובן מאליו. ירושה על פי דין היא עיקרון מפתח במשפט הישראלי ולפי יש חלוקה על פי חוק של העיזבון שלכם. זה אומר שיש סדר עדיפויות וקרבת משפחה שקובעת מי בדיוק יקבל את העיזבון. עורך דין ונוטריון דוד דרוטמן עוסק בתחום זה שנים והוא עורך צוואות לאנשים בכל הרגישות המתבקשת, ותוך הבנה עמוקה במערכות היחסים שלהם.

 

מה צריך לדעת על ירושה על פי דין?

  • יש צוואות רבות שאנחנו מכירים מהספרות ומהקולנוע אבל מעט מדי צוואות שקיימות אצל אנשים שאנחנו מכירים בחיים. לרובנו גם אין צוואה משלנו משום שאנחנו בטוחים שהעיזבון יתחלק בדיוק כפי שחיינו – לבני המשפחה הקרובים ביותר. אולם גם שם יכולות להיות הפתעות ותגלו שמי שחשבתם שיקבל חלק מהעיזבון לא יקבל אותו. לכן חובה לדעת יותר ולנסח צוואה.
  • אם לא השארנו צוואה אבל השארנו רכוש רב, אין לנו שליטה על מה שיקרה לאחר מותנו, לא משנה כמה נחשוב שהכול יהיה בסדר. למרבה הצער, עלולים לפרוץ קרבות ירושה בין מי שרואה עצמו מקורב או קרוב משפחה, ולגזול את העיזבון ממי שרצינו שיקבל אותו. לשם כך נועדה צוואה כשרה.
  • צוואה כשרה היא צוואה שנוסחה ללא השפעה פסולה ומבלי שהמוטבים יידעו לפני כן שהם כאלה. אם יוכיחו בבית המשפט שידעו זאת לפני שהצוואה נערכה ונחתמה, הם עלולים להפסיד. בגלל זה רק עורך דין מנוסה יכול לייעץ לכם בדיוק איך לערוך את הצוואה הכשרה שתהיה תקפה.

 

ירושה על פי דין – משא ומתן ואמפתיה

כדי לערוך צוואה צריך הרבה אמפתיה וגם לדעת מעט משא ומתן ויחסי אנוש. כושר הניסוח של עורך דין ונוטריון דוד דרוטמן מסייע לו להוציא את המיטב מהרצון שלכם כדי שהצוואה תבטא בדיוק את רצונכם המלא. ידע רב על ירושה לפי דין הוא רק נקודת ההתחלה שממנה עורכי דין מנוסים עוזרים לכם להעריך את חייכם ואת הרכוש שלכם. כך תוכלו להוריש אותו בדיוק למי שתרצו להוריש.

 

ירושה על פי דין

לא תמיד מודעים לחוק הישראלי עד שנתקלים בו במקרה הכי לא צפוי. דיני ירושה מפתיעים ישראלים רבים משום שלא הכינו צוואה מראש. החוק הישראלי דורש חלוקת עיזבון לפי קרבת משפחה מסוימת ויש יוצאים מהכלל מסוימים בלבד לכך. אתם עשויים לגלות שאם חשבתם שמגיעה לכם ירושה מסוימת לא תקבלו אותה וגרוע מזה, לא תורישו למי שאתם באמת רוצים ללא צוואה. עורך דין ונוטריון דוד דרוטמן עוסק בתחום זה כדי לנסח לכם צוואות מקובלות לפי חוק.

 

כיצד דיני ירושה פועלים לטובתכם?

  • החוק קובע שצוואה חייבת להיות מנוסחת על ידי מי שמתמחה בכך כדי שיוכח שהיא נעשתה ללא השפעה פסולה, מרצון וללא כפייה או איומים. עורכי דין לא אמורים להיות בעלי אינטרסים ולכן הם מתמחים בניסוח צוואה שתתקבל בבית המשפט לאחר מות בעל הצוואה. במקרה של ערעור עליה יוכלו להוכיח היורשים שאכן נערכה כחוק וללא השפעה פסולה של המוטבים.
  • עורך הדין שעורך צוואות צריך להיות לא רק בעל ידע בתחום זה אלא גם בעל תכונות אישיות של אמפתיה והבנה ביחסי אנוש. הסיבה לכך היא העובדה שכדי לערוך צוואה עליכם לחשב ולהעריך מחדש את כל מכלול היחסים שלכם עם בני משפחה ואנשים נוספים, לחשוב על הרכוש שלכם וכיצד אתם רוצים לחלק אותו.
  • בזמן עריכת צוואה אתם מבינים טוב יותר את עצמכם, בסופו של דבר. רק לאחר שתבינו באמת את המניעים שלכם לצוות כך את הרכוש שלכם, תדעו גם לנסח צוואה שתהיה מנומקת. צוואה כזאת תהיה תקפה בבית המשפט.
  • רצוי שעורך הדין שלכם יבין גם בנושאי פיננסים ומקרקעין כדי שיוכל לייעץ לכם איך להוריש נכון את העיזבון שלכם.

 

דיני ירושה – להיעזר בעורך דין מומחה

עורך דין שמנסח צוואה הוא גם מעין מטפל וחבר שעוזר לכם להגיע לניסוח נכון ולהתפייסות מסוימת עם החיים שלכם. כשאתם עורכים צוואה לפי דיני ירושה תקפים, שגם לא יפסלו את הצוואה שלכם, אתם מבטיחים שהיורשים שלכם לא ייתקלו בבעיות אישורה בבית המשפט. עורך דין ונוטריון דוד דרוטמן עושה הכול כדי להבהיר לכם מה מצופה מכם. הוא יכול לעזור לכם לנסח את הרצון האמתי שלכם בצוואה מנומקת ותקפה.

 

דיני ירושה

 

לכל ירושה ולכל צוואה יש גם שינויים שאפשר לערוך לאחר מות המוריש, אבל הם דורשים מעורבות משפטית כדי להבהיר את כל ההשלכות. הסכם חלוקת עיזבון יכול לשנות כל ירושה על פי דין. זה קורה בגלל מגוון סיבות. בכל מקרה מומלץ בחום לא לערוך הסכם כזה ללא עורך דין שמבהיר לכם מה קורה במקרה כזה ואילו זכויות יש לכם. זהו נושא מורכב שרק נראה פשוט ולכן התייעצו לפני כן עם מומחה כמו עורך דין ונוטריון דוד דרוטמן, שמתמחה בעריכת צוואות והסכמים.

 

מה צריך לדעת על הסכם חלוקת עיזבון?

  • החוק הישראלי מאוד ברור בנוגע לירושות ויורשים. ירושה על פי דין מחלקת את העיזבון לפי סדר מסוים וכדי לשנות זאת צריך סיבה מאוד טובה לכך. זה קורה כשירושה כלשהי אינה מניחה את הדעת של היורשים, הן בגלל שיקול דעת שונה ובגלל הבנה שזה היה אמור להיות אחרת. הסכם כזה משנה את אופן החלוקה אבל מחייב הבנה של ההשלכות.
  • אם ירושה מסוימת מטילה על מישהו מיסים וחובות שהוא אינו יכול או אינו רוצה לעמוד בהם, שמורה לו הזכות להסתלק מהירושה ולהעביר אותה למישהו אחר שכן מוכן להתמודד עם זה. הוא מאבד את זכויותיו בחלקו בעיזבון וזהו מעשה בלתי הפיך. משום כך רק עורך דין יכול להסביר לכם מה בדיוק זה אומר, כדי שלא ייווצר מצב שבו ויתרתם על חלקכם וזכויותיכם מבלי לדעת שזה לא יחזור אליכם.
  • יכול להיות מצב שבו המצווה רצה שיורש מסוים יקבל יותר מיורשים אחרים, אבל הם חשבו אחרת ורצו לפצות את המקופח, או לתקן עוול מסוים. שמורה להם הזכות לתיקון כזה בדיוק בהסכם המנוסח. זה מחייב הסכמה של כל היורשים ועמידה בתנאים כחוק, אבל אפשרי.

 

הסכם חלוקת עיזבון – לעבוד בשקיפות מלאה

עורך דין ונוטריון דוד דרוטמן מכיר את כל המצבים האפשריים של חלוקת עיזבון ועריכת צוואות משנותיו הרבות בתחום. הסכם חלוקת עיזבון שמשנה תמונה מסוימת בחלוקה הוא הסכם שהוא מתמצא ברגישויות ובהשלכות שלו – ולכן הוא מייעץ ליורשים וללקוחותיו בשקיפות מלאה על כל הזכויות שלהם בנושא זה. הבנתו בתחום חוזים, מקרקעין ופיננסים מעמיקה את הייעוץ שלו גם להשלכות בתחום זה.

השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

תחומי התמחות נוספים

הגשת ייפוי כוח מתמשך

יש מצבים בחיים שבהם דרושה גישה אנושית ומתחשבת, במיוחד כאשר אנשים נזקקים לעזרה משפטית בנוגע לכשירותם. הגשת ייפוי כוח מתמשך היא אחד המצבים האלה, שבהם חובה להגיש עזרה כזאת למי...

להמשך קריאה

בקשה לאפוטרופסות

אחד הרגעים הנוגעים ללב הוא רגע שבו ברור שאדם אינו יכול עוד לנהל את ענייניו ולכן נזקק לאפוטרופוס. בקשה לאפוטרופסות מוגשת על ידי קרובי משפחה או הרשויות והיא חייבת להיות...

להמשך קריאה

חוזי שכירות

פוסיליס קוויס, אקווזמן קוואזי במר. נולום ארווס סאפיאן. מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכייר וק. מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו...

להמשך קריאה

השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר