השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  כתיבת צוואה

  כתיבת צוואה היא אחת הפעולות החשובות ביותר שיכול אדם לבצע בחייו. חשוב לזכור שאף אחד מאיתנו לא יודע מתי ילך לעולמו, ולכן רק צוואה מפורטת תבטיח את חלוקת הנכסים לאחר המוות בדיוק בהתאם לרצונו של האדם. כמו כן ישנם כללים טכניים מהותיים לגבי כתיבת צוואות. עו"ד ונוטריון דוד דרוטמן מסייע לערוך צוואה הן מבחינה טכנית והן מבחינה תוכנית.

  האפשרויות השונות של כתיבת צוואה

  * צוואה בעל פה – צוואה רלוונטית רק במצב שבו האדם מאמין כי מותו קרוב מאוד. במקרה כזה הוא רשאי להביע את רצונו לגבי אופן חלוקת נכסיו בעל-פה, באוזני שני עדים. חשוב לציין שצוואה כזו תקפה במשך 30 ימים בלבד. כלומר, אם האדם נשאר בחיים הצוואה מבוטלת באופן אוטומטי. על העדים לערוך זיכרון דברים מסודר של הצוואה ולהפקידה אצל הרשם לענייני ירושה. מומלץ לתעד את הצוואה שבעל-פה בסמארטפון (בווידאו) כדי להקנות לה תוקף.

  * צוואה בפני רשות – צוואה שגם היא יכולה להיאמר בעל-פה, ויכולה גם להיות בכתב. בכל מקרה היא מוצגת אבל בפני רשות: נוטריון, רשם לענייני ירושה, רשם בית משפט, שופט או חבר בית דין דתי (יהודי, נוצרי, מוסלמי וכו'). חתימת הרשות מקנה תוקף לצוואה.

  * צוואה בכתב יד – צוואה שכשמה כן היא, נכתבת בכתב ידו של המצווה (ולא בדפוס!). אדם רשאי לערוך צוואה בכתב יד כשהוא לבד, אם כי חשוב לציין שסוג זה של צוואות חשוף במיוחד לסיכון מפני שקל יחסית לתקוף אותה.

  * צוואה בפני עדים – צוואה כתובה (בכתב יד או בדפוס) שעליה חותם המצווה בפני שני עדים. חובה לוודא ששני העדים נוכחים ביחד במעמד החתימה, ועוד דרישה מהותית היא שהעדים לא נכללים בצוואה (וגם לא בני/בנות זוגם).

  צוואה תקפה שמשקפת את הרצון המלא של המצווה

  כתיבת צוואה מחייבת כאמור תשומת לב הן לפן הטכני והן לסוגיות מהותיות מאוד. זוהי גם מהות הסיוע שמושיט עו"ד ונוטריון דוד דרוטמן. בעזרתו ניתן לכתוב צוואה שתעמוד בכל הכללים ולכן אי אפשר יהיה להתנגד לה או לבטלה. בהתאם היא תוביל לחלוקת הנכסים בדיוק בהתאם לרצונו המלא של המצווה.

   

  השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   תחומי התמחות נוספים

   משרד עורכי מומלץ

   במאה ה-21 עולם המשפט נוכח במידה בלתי מבוטלת במציאות החיים של כולנו, במגוון רחב מאוד של סיטואציות. כך למשל כשישנו קונפליקט סביב צוואה או ירושה, במסגרת רכישת דירה (וגם נכסים...

   להמשך קריאה

   חתימת אפוסטיל

   חתימת אפוסטיל היא מעין "פלומבה" משפטית. זוהי חותמת שמאשרת כי מסמך מסוים הוא אמיתי ושניתן להסתמך עליו, כשהאישור מיועד למדינה זרה. בזכות חתימת האפוסטיל אין צורך להנפיק מסמך חדש וכך...

   להמשך קריאה

   השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

    תרגום »